Üye Giriş ve Kayıt Olma Paneli
Yada Üye Ol

Kayıt:

Konularda ekte bulunan dosyaları indirebilmeniz için üyeliğinize giriş yapmış olmalısınız.
Eğer bir üyeliğiniz yok ise ücretsiz olarak üye olabilirsiniz.


Konuyu Takip Et

Life is Strange hakkında

Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


Life is Strange hakkında

#1
Çevrimdışı Heymen

  Mutluluklar Diliyoruz

 • Üye Grubu
 • Yorum:
  14
 • Konu:
  13
 • Kayıt:
  25.08.2014
 • Üye Sayısı
  2
 • Rep Puanı:
  0

 • Life Is Strange, Dontnod Entertainment tarafından tasarlanıp geliştirilen ve Square Enix tarafından yayınlanıp piyasaya sürülmüş interaktif video oyunudur. Microsoft Windows, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 ve Xbox One versiyonları mevcuttur ve periyodik olarak 2015 yılı boyunca yayınlanmış beş bölümden oluşmaktadır. İlk bölümünü 30 Ocak 2015'te yayınlamıştır. Beşinci yani sezon finali bölümü ise 20 Ekim 2015'te yayınlanmıştır.
  Oyunun konusu Maxine Caufield adında fotoğraf çekmeyi çok seven ve ilgi uyandırıcı her şeyin fotoğrafını çeken, okulun kızlar yurdunda kalan bir lise öğrencisinin zamanda yolculuk yapabildiğini keşfetmesi ve her kararının kelebek etkisini oluşturmasıdır. Yaklaşan bir fırtınayı öngördükten sonra Max, kasabanın yok olmasını önlemek için sorumluluk alır. Oyuncunun eylemleri anlatıyı değiştirmektedir ve bu gidişat bir kez zamanda geri seyahat edilince verilen kararı değiştirerek yeniden şekillendirilebilir.
  Life Is Strange'in gelişim aşaması Nisan 2013'te başladı. Finansal ve yaratıcı nedenlerden dolayı dönemsel bir biçim ile kuruldu. Geliştiriciler, Pasifik Kuzeybatı üzerinde araştırmalar yapmak için seyahat ayarladı ve karakterleri yapmak için bilinen arketipleri bozdular. Seslendirme işlemleri Los Angeles, Kaliforniya'da gerçekleşti.
  Eleştirmenlerden olumlu yorumlar alan Life Is Strange, Temmuz 2015 sonu itibariyle bir milyonun üzerinde dijital kopya sattı.

  Oynanış

  Life Is Strange 3. bakış açısından oynanan sinematik bir oyundur. Zaman sarma mekaniği, alınan zamanda yapılan her işlemi yinelemeyi sağlar. Oyuncu incelemek, görevler almak ve çevreye değişiklik yapma şeklinde bulmacayı çözme sağlayan nesnelerle etkileşimde olabilir. Zamanda seyahate çıkmadan önce toplanan öğeler olaydan gerçekleştikten sonra da envanterde tutulmaktadır.
  Oyuncu Arcadia Bay'de çeşitli yerleri keşfedebilir ve oynanamayan karakterlerle iletişime geçebilir. Diyalogta bulunan seçimler kısa ya da uzun vadeli sonuçlar doğurarak hikayeyi etkilemektedir. Yapılan seçimlerin her biri kısa vadede iyi bir şeye, sonrasında kötü bir şeye dönüşebilir.
  Oyunun en ilgi çekici yanlarından biri yapılabilecek çok şeyin olmasıdır. Örneğin görünen her posteri incelemek, bitki sulamak, herhangi bir kişiyle konuşmak, gitar çalmak ve diğer birçok şey özgürce yapılabilmektedir.

  Konu

  Life Is Strange'in konusu 7 Ekim 2013 haftasında geçmektedir ve kurgusal kasaba Arcadia Bay, Oregon'da bulunan Blackwell Akademisi 12. sınıf öğrencisi Maxine Caulfield'ın perspektifinden anlatılmaktadır.
  Oyun Max'in büyük bir hortum tarafından yıkılan bir deniz fenerinin yanında gözlerini açmasıyla başlar. Aniden Mark Jefferson'ın fotoğrafçılık dersinde uyanır. Uyandıktan bir süre sonra tenefüs zili çalar, lavaboya gittiğinde bir adamın bir kıza silah çektiğini ve vurduğunu görür. Bir anda geçmişe, derse döner ve zamanı geriye sarabildiğini farkeder.

  Bölümler

  resim


  Hızlı Menü:

  Konuyu Okuyanlar:

  1 Ziyaretçi