Üye Giriş ve Kayıt Olma Paneli
Yada Üye Ol

Kayıt:

Konularda ekte bulunan dosyaları indirebilmeniz için üyeliğinize giriş yapmış olmalısınız.
Eğer bir üyeliğiniz yok ise ücretsiz olarak üye olabilirsiniz.


Konuyu Takip Et

LoL Dereceli Oyunda Başarılı Olmanın 5 Önemli Maddesi

Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


LoL Dereceli Oyunda Başarılı Olmanın 5 Önemli Maddesi

#1
Çevrimdışı Mahbub

  Site Kurucusu

 • Admin Grubu
 • Yorum:
  83
 • Konu:
  56
 • Kayıt:
  24.08.2014
 • Üye Sayısı
  1
 • Rep Puanı:
  2

 • 1. Bağlantını ve Yaşamını Kontrol Et!
  Bir dereceli oyuna girmeden önce internet bağlantının sağlıklı olmasına dikkat et. Eğer sağlıklı bir internet bağlantın yok ise düzelmeden girme. Bu durum ping seviyenin yükselmesine ve oyunu takılmalar, gecikmeler ile oynamana sebebiyet verecektir. Ayrıca internet bağlantından başka bir durum daha var. Yaşamın! Yapacakların işlerin var ise önce onları yap ve öyle bilgisayar başına otur. Oyun esnasında kalkıp ceza yemeni de engelleyecektir. Ayrıca kafan doluyken oyuna odaklanamazsın. En sağlıklı oyun sadece oyuna adapte olduğun andır.


  2. Oyun Olan Bakış Açınız
  Dereceli oyunlara olan tutumunuz başarınızı çok etkiler. Bu oyunları çok ciddi bir şekilde mi oynuyorsunuz? Girdiğiniz oyunlarda en ufak şey sinirlerinizi bozuyor mu? Oyuna girmeden önce kaybetmekten çok korkuyor musunuz? Eğer bu sorulara yanıtınız “evet” ise tutumunuz oyunlarda başarısız olmanıza neden oluyor olabilir. Her şeyden önce eğer League of Legends’ı eğlenmek için oynuyorsanız bunun bir oyundan ibaret olduğunu unutmayın. İkincisi ise kaybettiğiniz oyun sonrasında gerçek hayatta herhangi bir şey kaybetmiyorsunuz. Yani bir oyun için bir oyuncuya 30 dakika içerisinde kin beslemek veya bir oyuncu hata yaptı diye ağır hitaplarda bulunup delicesine sinirlenmek pek mantıklı değil. Eğer kazanmak istiyorsanız eğlenmesini bilin. Tabii bu eğlenmek durumunu yanlış anlamamak gerek.


  3. Beslenmenize Dikkat Edin (Tabi ki oyun içi) "Farm farm farm"
  Bazı sağlıklı yiyecekler olur ya hayatta. Her şeye şifadır böyle. Bu oyunun her konuda avantaj elde etmenizi sağlayan olayı da farm yapmaktır. Farm yaparak üstün sağlamak oldukça kolaydır. Yani eğer kill almaktan daha çok farm yapmaya odaklanır ve düzen sağlarsanız kazanma olasılığınız o derece artar. Karşı oyuncu kill üstünlüğü sağlasa bile bu durumu farm ile dengeleyip hatta üstünlük sağlayabilirsiniz. Bu matematik sadece bu alanda değil, görüş alanında da üstünlük sağlamanızı sağlar. Sizin ittirdiğiniz koridoru rakip temizlemeye çalışırken siz farklı koridorlara veyahut objektiflere yönelebilirsiniz. Bu size bir yer oyunu domine etme fırsatı sunar. Bunu göstere göstere yapmamak gerekir. Doğallık çok önemlidir.

  Farm konusunda gelişmek istiyorsanız bol bol çalışmanız, son vuruş konusunda tekrarlar yapmanız gerekmektedir. Bunu düşünerek, odaklanmanız gelişiminizin bir parçası olduğunu unutmayın. Mesela özel bir oyun oluşturun. 10 dakika boyunca kaç adet minyon kestiğinizi not edin. Özel oyunu kapatın. Tekrar girin. 10 dakika içinde kaç adet minyon kestiğinizi not edin. Kendinizi görün. Son vuruş konusunda gelişmeniz için harika bir yöntem olabilir.


  4. Baktığını Gör!
  Görmek, görerek oynamak sizi bir adım daha yukarı taşır. Bir düşünceyi yıkabilmek, yerine bir yenisini getirebilmek için o düşünceyi çok iyi bilmek, tanımak gerekir. Vadi’de ise kazanabilmek için önce görmek, tespit etmek gerekir. Toteme vereceğiniz para hiçbir şekilde boşa gitmiyor. Sana kazanç sağlıyor. Görüş, ne olacağını, ne olabileceğini görmene yardımcı olacaktır. Tabi bazı şeyleri alışkanlık hale getirmek de fayda vardır. Örneğin gözünüz haritada olmalı. Görüş alanlarınızı iyi izlemeli ve bu alanlardan görüş alanınızda olmayan alana giren şampiyonların giriş yönünü yakalayarak tahminler yürütebilmelisiniz. Yani bir oyuncunun yöneldiği, gittiği yeri gördükten sonra ne yapacağını bilecek duruma gelmelisiniz. Bu da bir görme eyleminin bir farklı yönüdür ve gelişmesi için zaman isteyen iştir.

  Sezon 6 ile görüş olayına Riot Games daha da önem verdi. Totem kırılırken iz bırakılması gibi bir özellik eklendi. Bu özellik aslında size şunu söylüyor: “Hep aynı yer, olmaz Osman olmaz!” Totemlerinizi atarken rasgele davranmayın. Düşünerek ve hamleleri düşünün. Bu iz olayından dolayı daima aynı noktaya totem atmayın. Karşı takım bunu avantaj olarak kullanabilir.


  5. Gerekmedikçe Base Atmayın
  Başınıza bu çok gelmiştir. Eşyalar bu sıralar çok güncellendi ve yenileri geldi. Bundan dolayı çoğu eşyanın fiyatını net olarak bilmiyor olabilirsiniz. Üsse boş yere dönmeyin. Zorunda olmadıkca hiçbir şekilde dönmeyin. Bu özellikle ilk 15 dakika içinde çok önem teşkil ediyor. Çünkü ilk 15 dakikada her an oyunun neticesini belirleyecek gelişmelerden oluşuyor. Bundan dolayı alıcağınız eşya için gerekli altına ulaştığında dönmeye çalışın. Üsse dönüp altın birikmesini beklemek, başka bir eşyanın bir parçasını almak veya hiçbir şey almadan çıkmak size çok şey kaybettirebilir. Bunlara dikkat edin. Ki bir de tabi şöyle düşünmeyin asla. Yeterli param var döneyim; hayır! Bunun yanında bir zorunluluk ve gerektiğini hissettirecek bir şeyler olmalı. Mesela hp’niz çok azdır, yeterli altınız da mevcut. Dönün. Karşı oyuncu döndü, geldi, iyi bir eşya aldı ve üstünde üstünlük sağlıyor. Siz de dönün. Bunlar sadece birer örnek. Üsse dönme sayısını azaltmaya çalışın. Bunun önüne gereksiz hasarlar yemeyerek de geçebilirsiniz.

  Özellikle ilk 10 dakikada gereksiz aksiyonlara girmeyin. Bu dakikalarda emniyetli oynayın. Yapıcağınız hata ile yüksek bir hasar almanıza neden olabilir ve düşük hp ile farm yapmak oldukca sıkıntılıdır.


  Hızlı Menü:

  Konuyu Okuyanlar:

  1 Ziyaretçi