Üye Giriş ve Kayıt Olma Paneli
Yada Üye Ol

Kayıt:

Konularda ekte bulunan dosyaları indirebilmeniz için üyeliğinize giriş yapmış olmalısınız.
Eğer bir üyeliğiniz yok ise ücretsiz olarak üye olabilirsiniz.


Konuyu Takip Et

Rust Nasıl Bir Oyundur?

Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


Rust Nasıl Bir Oyundur?

#1
Çevrimdışı Mahbub

  Site Kurucusu

 • Admin Grubu
 • Yorum:
  83
 • Konu:
  56
 • Kayıt:
  24.08.2014
 • Üye Sayısı
  1
 • Rep Puanı:
  2

 • resim

  Rust nasıl bir oyun.Mantık olarak Minecraft ile aynı fakat görsellik ve oynanabilirlik açısından bambaşka bir boyuta sahip hayatta kalma oyunu. Hayatta kalma oyunu dememin nedeni gerçekten hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Çünkü sürekli PvP halindesiniz yani yanınızdan geçen biri taş ile kafanızı yarabilir, okla öldürebilir ya da silahı varsa ateş edebilir. Tek sorun insanlar değil etrafınızda kurtlar ve ayılarda var. Bu kurtlar ve ayıların radyasyon bulaşıp mutasyona uğramış halleride mevcut.

  Oyuna İlk Giriş:

  Girdiğiniz servera göre oyuna belirli eşyalarla başlıyorsunuz bunlardan biri baraka. Şayet üstünüzde baraka yoksa ve başlangıç setinde de bulunmuyorsa odun toplayarak yapabilirsiniz. Fakat bu barakalar ve tahta kapı dayanıklı değil çok fazla barakada yaşamamaya çalışın. Bir an önce kendinize alet edevat yapmaya başlayın çünkü yakında büyük bir yere taşınmanız gerekecek. Önceliğiniz kendinize yiyecek bulmak ve gece dışarı çıkmamak olsun çünkü meşaleden başka önünüzü gösterecek bir ekipman yok bu yüzden de meşaleniz bittiğinde karanlık ile başbaşa kalacaksınız. İnsanlardan uzak durmaya çalışın kimin dost kimin düşman olduğunu bilmiyorsunuz ve tek oynamamaya çalışın iş dahılımı oyunda daha rahat gelişmenize olanak sağlar. İlk etapta kendinize bir yay ve ihtiyacınız kadar ok yapın böylece kendinizi savunmanız daha rahat olur ve yarım saat hayvanları kovalamakla uğraşmazsınız.

  Kaybolum


  Oyunun başında yerleştiğiniz yeri iyi belirleyin ve muhakkak /location yazarak koordinatlarınızı bir yere not edin. Öldüğünüzde genelde yaşadığınız bölgeden uzak bir yerlere atacaktır. /location komutunu kullanarak koordinatınızı öğrenin. Bulabilecek durumdaysanız yani koordinatlara alışkınsanız bulursunuz zaten. Koordinatlar hakkında bilginiz yok ise http://www.rustmap.net adresinden koordinatlarınızı girerek nerede olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

  Öldüm


  Yerinizi ayarladıktan sonra ölmek büyük bir sıkıntı. Bu konuyla ilgili bir kaç çözüm mevcut. İlki yatak yapmak. Yatağı yaptıktan sonra nereye koyduysanız öldükten sonra orada doğarsınız. Bazı serverlarda yatağa ihtiyac duyulmuyor çünkü /sethome 1-2-3-4-5 komutu ile kendinize ev kaydedebiliyorsunuz ve /home 1-2-3-4-5 komutu ile kaydettiğiniz evin sayısına göre oraya ışınlanıyorsunuz.

  Barakamı Yıktılar

  Verdikleri baraka zaten dayanıklı değil. Aynı şekilde ona taktığınız tahta kapı da dayanıklı değil. Belirli bir sayıda darbe indirdiğinizde yıkılırlar. Bu yüzden kendinize Tahta Duvarlar ve Metal Kapıyla ev yapın. Böylece daha güvende olacaksınız.

  Tahta Duvar ve Metal Kapıyla Yaptığım Evide Yıktılar?

  Burada serverın yetenekli abileri devreye girmiş olmalı. Çünkü c4 patlayıcınız yoksa duvar yıkmak ve metal kapı patlatmak zor. Evinizi kendi stratejinize göre düzenleyip çok fazla c4 patlayıcısına ihtiyaç duyacak şekilde yaparsanız ve görkemli bir yer inşa ederseniz oyuncuların evi patlatmaya gözleri korkacaktır.

  Bende Neden Diğer Silahlardan Yok?


  Evet bize yapma imkanı sağladığı silahlar kısıtlı ve gerçekten kötü bunu kabul ediyorum. Fakat bunun bir çözümü var. Öncelikle belirli radyasyonlu bölgede kutular lootlanır onların içinden silah çıkarma ihtimaliniz var ama bu öğrenmeniz için yeterli değil. Radyasyonlu ayılar ve kurtlardan öğrenme kağıdı düşebiliyor. Bu kağıtları silahların üstüne sürüklediğimizde nasıl yapılacağını öğrenebiliyoruz. Bu şekilde silah bularak ya da silahı olan oyuncuları öldürerek silah yapmayı öğrenebilliriz.


  Hızlı Menü:

  Konuyu Okuyanlar:

  1 Ziyaretçi